6 zalet jakie powinien posiadać materac hotelowy

Wybór materaca hotelowego nie jest łatwym zadaniem i przed podjęciem decyzji warto dowiedzieć się, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę. Wszak to właśnie od komfortu i jakości wypoczynku będzie zależało, czy klienci do nas powrócą.

Materac – kluczowy asortyment każdego pokoju hotelowego

Nie da się ukryć, że od materaca zależy w największym stopniu, czy nasz sen będzie komfortowy, czy niekoniecznie. Dotyczy to łóżek w naszych domach, ale także miejsc, w których jesteśmy tylko przejazdem. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, bez jakościowego materaca nie wypoczniemy, jak należy. To właśnie dlatego hotele przywiązują tak wielką uwagę do wyboru materaca. Każdy szanujący się hotel wie, że materac jest kluczowym asortymentem każdego pokoju hotelowego. Od niego zależy, czy klienci będą wracać do hotelu, czy wybiorą konkurencję. Poniżej lista 6 cech, jakie powinien posiadać dobry materac hotelowy.

Wygoda

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który powinny oferować materace hotelowe to wygoda. Klienci powinni czuć się na nich jak u siebie w domu, a nawet lepiej. Tylko wygodny materac zapewnia odpowiedni wypoczynek i sprawia, że następnego dnia goście naszego hotelu wstaną wypoczęci. Materac niewygodny sprawi, że mimo ośmiu godzin snu, ludzie będą czuć się jakby spali zaledwie godzinę.

Zapach

Niektórym wydaje się, że piękny zapach ma znaczenie tylko w odniesieniu do ludzi i perfum, których używają. Nic bardziej mylnego. Piękny delikatny zapach budzi pozytywne wspomnienia i sprawia, że chce się do niego wracać. Naukowcy również podkreślają, że zapach potrafi wzniecać pozytywne emocje. Ładny specyficzny zapach mają np. materace lateksowe, które ponadto ograniczają rozwój roztoczy.

Kolorystyka

Materace hotelowe do spania powinny przykuwać swoją uwagę nie tylko zapachem, ale również kolorem. Zaleca się, aby korzystać z materacy w jasnych kolorach, które budzą więcej pozytywnych emocji niż te w ciemnych barwach. Dla przykładu biały kolor kojarzy się głównie z estetyką, czystością i higienicznością – klienci hotelu na pewno docenią taki wybór.

Komfortowy sen

Odpowiednia jakość snu jest bezpośrednio powiązana z wygodą, jaką zapewnia materac. Klienci hoteli często pracują i następnego dnia muszą np. wstawić się na bardzo ważne spotkanie. Dlatego tak ważne jest, aby materac hotelowy zapewniał komfortowy sen. Człowiek, który jest niewyspany, to zły człowiek, a raczej żaden hotel nie chce powodować złości u swoich klientów.

Przepuszczanie powietrza

Przepuszczanie powietrza jest ważne, ponieważ powstrzymuje pocenie się i rozwój bakterii. Takie materace są też zdecydowanie wygodniejsze od nieprzepuszczających powietrza i zapewniają lepszy sen. Bardzo dobrze powietrze przepuszczają materace wykonane z lateksu.

Odporność na zabrudzenia

Materace, które znajdują się w hotelach, częściej narażone są na zabrudzenia. Zaleca się więc wybór materacy z podwójnym pokrowcem, który chroni przed wszelkimi zabrudzeniami. Gdy pokrowiec zostanie zabrudzony, można bez problemu go wyprać i ponownie nałożyć na materac. Podobnie działają nakładki higieniczne, które chronią materace przed zabrudzeniem lub namoknięciem. Nakładki mogą być dobrą alternatywą, gdy posiadamy materac z jednym pokrowcem.