Skontaktuj się z nami
Poznaj naszą ofertę profesjonalnych produktów tekstylnych.

Filozofia Cinq Mondes

Cinq Mondes to historia kobiety i mężczyzny zafascynowanych masażami, zdrowym stylem życia oraz podróżami. Zauroczeni masażami, miłośnicy zwiedzania oraz ciągle poszukujące prawdy o człowieku Nathalie and Jean-Louis POIROUX przemierzyli cały świat poszukując niepowtarzalnych rytuałów piękności. Owocem ich podroży są niepowtarzalne produkty do Spa.

Doświadczenia oraz wiedza zdobyte podczas wielu długich wypraw umożliwiły przygotowanie staranie wyselekcjonowanych technik masażu, rytuałów kosmetycznych oraz produktów pielęgnacyjnych jakie są obecnie dostępne w najbardziej prestiżowych Spa na całym świecie. Marka Cinq Mondes dostępna jest między innymi na Mauritiusie, Seszelach, w Brukseli, Paryżu, Sopocie.

Nasze kosmetyki wyróżniają się jakością. Nie zawierają:

Gabinety w których używane są kosmetyki do Spa Cinq Mondes cieszą się uznaniem wśród klientek na całym świecie. Każdego dnia wiedza zdobyta przez Nathalie and Jean – Luisa wpływa na wszystkie produkty z oferty Cinq Mondes i jest wyznacznikiem ich wyjątkowości. Wszystkie produkty do Spa Cinq Mondes spełniają pokładane w nich oczekiwania.

Stawiamy na rozwój zgodny z nurtem ekologicznym, używamy produktów, które nie niszczą przyrody i jej zasobów. W naszych laboratoriach wyszukujemy najlepsze składniki i jeśli to tylko możliwe, preferujemy naturalne składniki z eko – upraw. Od samego początku, Cinq Mondes jest pionierem w projektowaniu formuł nie zawierających petrochemikaliów, silikonu i parabenów, jesteśmy jedną z pierwszych marek, która restrykcyjnie przestrzega ścisłego protokołu trzymania się najwyższej jakości składników i produktów wytwarzanych w naszych laboratoriach. Kosmetyk uznany za przyjazny dla środowiska nie może mu szkodzić na żadnym etapie produkcji lub stosowania – kosmetyk musi być wolny od substancji takich jak wazelina i jej pochodne, pestycydów, GMO, składników radioaktywnych, chemicznych konserwantów, syntetycznych barwników, aromatów itd. Ponadto, opakowania kosmetyków powinny się nadawać do ponownego przetworzenia, przy minimalnym użyciu i marnotrawieniu zasobów naturalnych czy surowców.

COSMEBIO® jest wiodącym stowarzyszeniem ekologicznych i organicznych kosmetyków. Skupia firmy z branży kosmetycznej i reprezentuje obecnie ponad 400 członków we Francji i za granicą. Członkowie stowarzyszenia są zarówno: laboratoria kosmetyczne, dystrybutorzy, producenci kosmetyków i dostawcy surowców.

Znak COSMEBIO® powstał w 2002 roku dzięki współpracy dziesięciu laboratoriów kosmetycznych, które stworzyły przejrzyste fundamenty pod powstanie Karty – podstawy ekologicznych i naturalnych kosmetyków wyprodukowanych z naturalnych składników. Gwarantuje ona, iż kosmetyki są bezpieczne zarówno dla konsumentów jak i dla środowiska. Dodatkowo zabrania ona używania fałszywych stwierdzeń marketingowych. Stworzono 2 standardy. Pierwsze z nich powstały przy współpracy z Ecocert i zostały opublikowane w Journal Officiel w kwietniu 2003 roku. Natomiast drugie standardy zostały opracowane przez Qualité Francji i opublikowano je w Journal Officiel w lipcu 2004 roku. Wytyczne te szczegółowo określają dokładne standardy, jakie muszą spełnić produkty, aby wykorzystywany  proces produkcyjny oraz wszystkie kontrole, które muszą zostać przeprowadzone przez akredytowane jednostki certyfikujące produkcji. Wytyczne te również określają procent naturalnych i ekologicznych składników, które muszą być zawarte w produktach.

Znak COSMEBIO BIO oznacza, że:

  • co najmniej 95% składników naturalnych lub pochodzące ze źródeł naturalnych
  • co najmniej 95% składników roślinnych certyfikowanych zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego
  • co najmniej 10% zawartości produktu jest certyfikowane zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego.

Wyznajemy zasadę zrównoważonego rozwoju, dokonując takich wyborów, które w możliwie największym stopniu minimalizują negatywny wpływ na środowisko: w projektowaniu naszych opakowań używamy surowców wtónych, ciągle rozwijamy świadomość naszych pracowników i partnerów w kwestii dbania o środowisko, zachęcając do stosowania praktyk poprawiających funkcjonowanie ekosystemu – ograniczamy zużycie papieru, drukujemy na papierze z certyfikatem PEFC.

W celu uzyskania optymalnej wydajności i stworzenia najlepszej jakości, laboratoria Cinq Mondes opracowały 8 innowacyjnych opatentowanych formuł

• Arbutine®: naturalnie zawarta w roślinach, redukuje przebarwienia i przywraca blask skórze.
• Avena Sativa®: organiczny owies, daje optymalny i natychmiastowy efekt liftingu.
• Essenskin®: kompleks biotechnologiczny, który przywraca główne funkcje komórek.
• Kombuchka®: wygładza teksturę skóry, rozświetla skórę i nadaje jej zdrowy wygląd.
• Lipocare®: naturalny składnik aktywny, który w widoczny sposób zmniejsza wygląd skórki pomarańczowej.
• Matrixyl®: pentapeptyd roślinny, naprawia uszkodzenia powstałe na skutek starzenia się.
• Moist 24®: kompleks roślinny, silnie nawadnia skórę.
• Padina Pavonica®: brązowe wodorosty, chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.