Dlaczego warto zainwestować w ręczniki hotelowe o wysokiej jakość?

Ręcznik ręcznikowi nierówny – doskonale wiedzą o tym przede wszystkim osoby prywatne, które eksperymentują, kupując tekstylia różnego typu, od różnych producentów. W profesjonalnym obiekcie usługowym, jakim jest hotel, nie ma jednak miejsca na eksperymenty, a ręczniki oferowane gościom powinny niezawodnie spełniać wszystkie ich oczekiwania. Czy sprawdzą się w tej roli produkty niskiej jakości?

Na co narażone są ręczniki hotelowe?

Wszystkie tekstylia hotelowe są eksploatowane dużo intensywniej, niż wyposażenie mieszkań prywatnych. Ręczniki są nie tylko częściej używane, ale również znacznie częściej poddawane zabiegom oczyszczającym. Oznacza to, że jeśli nie będą to produkty wysokiej jakości, bardzo szybko utracą zarówno swoje walory estetyczne, jak i praktyczne cechy fizyczne. Wykonane niedbale z niskogatunkowych materiałów ręczniki już na początku będą szorstkie, niechłonne i mało estetyczne, a częste pranie będzie systematycznie pogarszało ich właściwości. W konsekwencji niskiej jakości ręcznik nie spełni potrzeb gościa hotelowego nawet bezpośrednio po zakupie, a z czasem będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia.

Czym charakteryzują się ręczniki hotelowe wysokiej jakości?

Dobrej jakości ręczniki hotelowe odznaczają się przede wszystkim optymalną gramaturą. Optymalną, czyli nie za niską i nie za wysoką, oscylującą w przedziale 450 – 550 g/m2. Wysoka gramatura przekłada się na większą wagę produktu, gęstszy splot i lepszą wytrzymałość. Taki ręcznik jest bardziej odporny na intensywne użytkowanie i częste pranie, nawet w wysokiej temperaturze. Gramatura nie może być jednak zbyt wysoka, ponieważ wtedy jego suszenie będzie zajmowało zbyt wiele czasu. Wysokiej jakości ręczniki hotelowe są również bardzo chłonne, dzięki czemu pozwalają na szybkie osuszanie całego ciała. Charakteryzuje je także staranne obszycie, które zapobiega strzępieniu brzegów wyrobu. Poza tym, dobry ręcznik do hotelu będzie miękki i przyjemny w dotyku, starannie wykonany i bardzo elegancki, na co składa się przede wszystkim jego świeży, czysty, biały kolor oraz efektowne hafty z logo lub nazwą obiektu.

Dlaczego warto wybierać wyłącznie ręczniki hotelowe wysokiej jakości?

Wysokiej jakości ręczniki hotelowe są atrakcyjne wizualnie i odznaczają się wyjątkowymi walorami użytkowymi. Spełniają oczekiwania gości na najwyższym poziomie nawet po wielokrotnym wypraniu. Zakup niskiej jakości tekstyliów jest zatem dla obiektu noclegowego przede wszystkim wyborem niekorzystnym ze względów ekonomicznych, gdyż nie stanowi inwestycji na wiele miesięcy, a niekiedy już na początku nie jest w stanie sprostać nawet najbardziej podstawowym potrzebom gości. Wysokiej jakości ręczniki hotelowe są jednym z czynników, który przyczynia się do osiągnięcia i podtrzymania określonych standardów hotelu. Jest zatem w pełni wart zainwestowanych w zakup pieniędzy.

Ręczniki hotelowe powinny być miękkie, puszyste, chłonne i eleganckie. Takie cechy posiadają jednak jedynie tekstylia wysokiej jakości  – odporne na intensywne użytkowanie i częste pranie. Dlatego to właśnie w nie powinny zostać wyposażone wszystkie obiekty noclegowe, które pragną spełniać najwyższe standardy.