Gdzie jakie ręczniki według rozmiaru?

Prowadząc hotel trzeba ze szczególną starannością zadbać o odpowiednie wyposażenie wszystkich pomieszczeń. Jedną z najważniejszych kwestii jest aranżacja łazienki. Po długiej podróży, czy dniu spędzonym na pracy czy zwiedzaniu, goście z pewnością będą chcieli się odświeżyć. Dlatego, warto zadbać o ich poczucie komfortu. Duże znaczenie mają tekstylia łazienkowe takie jak płaszcze kąpielowe, dywaniki, a przede wszystkim odpowiednia gama ręczników. Warto wiedzieć na zakup jakich produktów koniecznie trzeba się zdecydować.

Dobierz odpowiedni ręcznik względem rozmiaru

ręcznik w łazience

 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że w każdej łazience hotelowej, powinno się znaleźć kilka rozmiarów ręczników:

  • duże ręczniki kąpielowe, które mają wymiary 70 x 140 cm,
  • ręczniki średnie o wymiarach 50 x 100 cm, które np. można wykorzystywać do twarzy czy włosów,
  • ręczniki małe, które mieszą 30 x 50 cm i doskonale sprawdzają się do rąk.

Jednak rozmiar to nie jedyna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Hotelowe ręczniki powinny być także wykonane z materiałów o wyższej gramaturze, niż ręczniki domowe. Powinny mieć one także specjalny splot oraz podwójne obszycie brzegów. Ręczniki hotelowe to produkty wyjątkowo miękkie, wytrzymałe, a także odporne, ponieważ bardzo często są poddawane intensywnemu czyszczeniu. Goście powinni mieć naprawdę duży komfort użytkowania.

Do produkcji ręczników hotelowych używa się specjalnych surowców oraz barwników. Dzięki temu wielokrotnie użytkowany i czyszczony ręcznik zachowa swój kształt, kolor oraz pierwotny wygląd. Warto zdecydować się na ręczniki hotelowe z dobrymi opiniami.

Dbanie o ręczniki hotelowe

Aby tekstylia hotelowe spełniały swoje zadanie przez dłuższy czas i prezentowały się dobrze ważne jest odpowiednie pranie ręczników, a także właściwe składanie ręczników. Należy wiedzieć jakich zasad przestrzegać.

Jak wspomniano wcześniej, ręczniki hotelowe są bardziej odporne niż tradycyjne ręczniki. Należy je prać w wysokich temperaturach. Jeżeli są one z dodatkiem bawełny egipskiej, nie powinno się dodawać do prania żadnych środków zmiękczających. Z kolei do bawełnianych ręczników nie zaleca się płynów do płukania, ponieważ zaburzają one właściwości higroskopijne.

Pielęgnując ręczniki hotelowe, trzeba bezwzględnie przestrzegać instrukcji, która jest zawarta na metce. W ten sposób produkty na długi pozostaną w nienaruszonym stanie.

Niezwykle duże znaczenie ma także odpowiednie składanie ręczników. Zarówno pokój jak i łazienka będą się prezentowały elegancko, jeśli się o to zadba. Detale pozwalają gościom czuć się komfortowo i sprawiają, że czują się jak w placówce wysokiej jakości.

Klasyczny sposób na składanie ręczników polega na ich umieszczeniu na płaskiej powierzchni i złożeniu dłuższego krańca w kierunku połowy materiału. Tę sama czynność należy powtórzyć z drugiej strony. Ten sam proces powtarza się w przeciwnym kierunku i dzięki temu powstaje długi prostokąt. Na koniec wystarczy złożyć do na pół.

W hotelach spotyka się także często inne sposoby składania ręczników np. zwijanie w rulonik, czy tworzenie mini dzieł sztuki w formie zwierząt, kwiatów czy innych elementów. Oczywiście takie rozwiązania wymagają większego nakładu pracy i czasu, ale uzyskany efekt jest naprawdę spektakularny i z pewnością wzbudzi uśmiech na twarzy gości!

Ręczniki hotelowe powinny być wybrane z największą starannością. Na rynku dostępne jest mnóstwo rozwiązań, które pozwalają odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.