Ile zmian ręczników potrzeba do hotelu?

Hotel to miejsce, w którym szczególnie należy dbać o czystość. Stąd też ogrom, zatrudnianych w tego rodzaju obiektach pokojówek. Newralgicznym punktem w każdym pokoju hotelowym zazwyczaj jest łóżko i łazienka. Należy zatem pamiętać o regularnej wymiany pościeli i ręczników dla gości hotelowych. Co za tym idzie hotel musi być naprawdę dobrze wyposażony w świeżą pościel i ręczniki. Jeśli jeszcze dodamy do tego fakt, że ręczniki bardzo często „znikają z hotelu” razem z opuszczającymi go gośćmi – jest to asortyment, który bardzo często trzeba uzupełniać.

Zaopatrzenie hotelu

Wszystkie obiekty, świadczące różnego rodzaju usługi noclegowe muszą być naprawdę dobrze zaopatrzone w tekstylia, takie jak: pościel, ręczniki hotelowe, firany, jak również obrusy i serwetki dla części gastronomicznej. Bardzo ważne jest dbanie o czystość tych rzeczy, a więc ich regularne pranie oraz wymianę w razie, gdy są na nich widoczne ślady zużycia.

 

Ilość zmian ręczników, jakie są dostępne w danym hotelu, zależy szczególnie od ilości pokoi i miejsc hotelowych oraz od ilości posiadanych przez dany hotel gwiazdek. Co więcej do obowiązków obsługi hotelowej należy codzienne porządkowanie pokoi bądź sprzątanie tylko i wyłącznie na życzenie gości. Co za tym idzie służba hotelowa ma obowiązek każdego dnia (lub na indywidualną prośbę gościa hotelu) przeprowadzać kontrolę czystości i wykonywać wszelkie niezbędne czynności dla zachowania czystości w każdym z pokoi.

Jeśli chodzi o wymianę pościeli i ręczników, w tych hotelach, które są oznaczone 4 lub 5 gwiazdkami powinna się ona odbywać codziennie bądź na prośbę gości. Z kolei w obiektach, posiadających 1*, 2** lub 3*** świeżą pościel i czyste ręczniki należy zapewnić gościom co trzy dni lub według ich życzeń. Przy czym, jeśli zależy nam na tym, aby obsługa hotelu w trakcie codziennego przeglądu pokoi wymieniała Wam ręczniki na świeże najlepiej pozostawić je na podłodze, wtedy możemy mieć pewność, że obsługa sprzątająca hotelu tego nie ominie.

Ile zmian ręczników potrzeba do hotelu?

Zastanawiasz się, ile zmian ręczników jest potrzebnych w Twoim hotelu? Z pewnością, biorąc pod uwagę indywidualne zachcianki gości hotelowych, możliwość zgubienia lub zabrudzenia ręczników warto zaopatrzyć hotel w przynajmniej 3 zmiany ręczników hotelowych. Przy tym, trzeba pamiętać, że 1 ręcznik jest przypisany do 1 gościa zatem ilość potrzebnych ręczników, stanowiących zaopatrzenie hotelu zależy nie od ilości samych pokoi hotelowych, ale od ilości miejsc (pokoje są przecież 1-, 2-,3-,4-, a nawet 5- osobowe).

Dowiedz się również, jak często należy zmieniać pościel w hotelu.