Jak często zmieniać pościel w hotelu

Ostatnio poruszyliśmy temat, częstotliwości zmian ręczników w hotelu. Dziś chielibyśmy opowiedzieć o kwestiach zmian pościeli w hotelach.

Pościel hotelowa należy do najważniejszych tekstyliów w tego typu obiektach i musi spełniać określone kryteria, zgodnie z wymaganymi standardami i oczekiwaniami gości. Oprócz wyboru doskonałej jakości produktów, konieczne jest także dopilnowanie odpowiedniej częstotliwości zmian poszewek, a co za tym idzie zaopatrzenie się w odpowiednią ich ilość. Wybór odpowiedniej pościeli hotelowej gwarantuje, że nawet po wielu praniach zachowa ona swój elegancki wygląd oraz przyjemną w dotyku teksturę.

Ile zmian pościeli potrzeba do hotelu?

Na częstotliwość zmian pościeli w hotelu wpływa ilość uzyskanych przez obiekt gwiazdek. W cztero- i pięciogwiazdkowych motelach i hotelach należy wymieniać ją codziennie lub na życzenie gości. Z kolei w jedno-, dwu- i trzygwiazdkowych ośrodkach wystarczy robić to co trzy dni, o ile klienci nie poproszą o nią wcześniej. Taka regularność wymaga odpowiedniego zaopatrzenia w produkty. Przyjmuje się, że na każde łóżko należy zakupić minimum 3 komplety poszewek: jeden w użyciu, jeden w pralni i jeden w rezerwacji, gotowy do założenia w dowolnym momencie. Takie przygotowanie gwarantuje utrzymanie odpowiednich standardów jakości, bez obawy o niedobory tekstyliów.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę w kwestii pościeli hotelowej?

Poza wybraniem produktu doskonałej jakości, z materiałów wytrzymałych na wielokrotne pranie wskazane jest również trzymanie się kilku zasad, które sprzyjają utrzymaniu najwyższego stopnia czystości i estetyki. Po pierwsze pościel hotelowa powinna mieć kolor biały. Barwa ta jest niezwykle uniwersalna i pasuje do każdego stylu wnętrza. Kojarzy się także ze świeżością i higieną. Biel nie ulega spieraniu i nie stanowi problemu, kiedy w grę wchodzi dokupowanie elementów zniszczonego kompletu. Poza tym wybierając pościel należy wziąć także pod uwagę gramaturę i gęstość produktu. Im one wyższe, tym bardziej wytrzymały jest materiał, a przy tym także cięższy i kosztowniejszy w praniu. Z kolei im one niższe, tym tańsze pranie, ale i mniejsza wytrzymałość. Warto jest także zadbać o detale, czyli eleganckie wzornictwo i pięknie wyszyte logo, którego obecność na hotelowych tekstyliach znacząco podnosi prestiż obiektu.

Dbanie o utrzymanie wysokich standardów hotelu wymaga doboru wysokiej jakości tekstyliów i odpowiedniego pielęgnowania ich stanu. Przy stosunkowo częstych wymianach pościeli musi być ona dostosowana do znacznie częstszego prania niż w warunkach domowych, w związku z czym tego typu artykuły tworzone są z myślą o spełnianiu zadań specjalnych.