W jaki sposób składać ręczniki hotelowe?

Każdy, będąc w hotelu, zwrócił pewnie uwagę na idealnie złożone ręczniki. To one sprawiają, że zarówno pokój, jak i sama łazienka, zyskują elegancki charakter. Dbałość o ten detal to nie tylko sposób na to, aby goście hotelu czuli, że mają do czynienia z wysokiej jakości placówką; to również sposób na zaoszczędzenie miejsca. Dziś podpowiemy, jak za pomocą kilku prostych kroków złożyć ręcznik. Oprócz klasycznego sposobu, wspomnimy również o bardziej finezyjnych pomysłach.

Klasyczny sposób na złożenie ręczników

Krok 1. Rozkładamy ręcznik na płaskiej powierzchni. Następnie dłuższy jego kraniec składamy w kierunku połowy ręcznika. To samo robimy z drugą stroną. Staramy się, aby w ten sposób ręcznik podzielić na trzy równe części. Wskazówka: jeśli ręcznik jest duży, warto złożyć go na początku na połowę.

Krok 2. Ten sam proces powtarzamy z przeciwnym krańcem ręcznika. W efekcie stworzymy wydłużony prostokąt.

Krok 3. Teraz wystarczy w ten sposób przygotowany ręcznik złożyć jeszcze raz na pół i gotowe!

Jest to jeden z najprostszych sposobów, stosowany nie tylko w hotelach, ale również w wielu domach. Dzięki niemu możemy wykorzystać całą przestrzeń do przechowywania (jeśli dysponujemy wąskimi półkami, wystarczy, że w pierwszym kroku ręcznik złożymy w wystarczająco wąski pas). W tym wideo dokładnie wytłumaczono, jak tą metodą złożyć zarówno większe, jak i mniejsze ręczniki.

Wideo, Jak składać ręczniki hotelowe?jak złożyć ręczniki hotelowe?

Poręczne ruloniki, czyli prosty sposób na pięknie złożony ręcznik

Kolejna propozycja również nie powinna sprawiać żadnych problemów, chociaż ten sposób jest bardziej skomplikowana niż instrukcja opisany wyżej.

Krok 1. Złóż ręcznik na połowę tak, aby w jak największym stopniu przypominał kwadrat.

Krok 2. Złóż jeden róg ręcznika w kierunku środka wcześniej utworzonego kwadratu. Podobnie potraktuj róg ręcznika po przeciwnej stronie.

Krok 3. Obróć tak stworzoną konstrukcję na drugą stronę, aby zagięte rogi skierowane były do dołu.

Krok 4. Zwiń ręcznik zaczynając od jednego ostrego końca i kierując się w stronę drugiego. Zadbaj o to, aby konstrukcja zwijana była w odpowiednio ciasny sposób.

Tak zwinięte ręczniki można umieścić w koszyku, ustawić bezpośrednio na blacie w łazience lub położyć na łóżku.

Jeszcze więcej finezji, czyli stwórz mini dzieło sztuki!

Zdarzają się okazje, że właścicielom hoteli zależy na szczególnie finezyjnym złożeniu ręczników. Łabędzie, słonie, kwiaty… – to tylko niektóre z możliwości ułożenia tego dobrze znanego każdemu kawałka materiału. Aby nadać ręcznikowi tak unikatowy kształt trzeba włożyć w cały proces składania dużo więcej wysiłku. Nagrodą jest osiągnięcie spektakularnego efektu, który wzbudzi uśmiech na niejednej twarzy!

Warto pamiętać o tym, że nawet najbardziej finezyjnie złożony ręcznik nie zachwyci gości, jeśli będzie poszarzały, rozciągnięty i stworzony ze złej jakości materiałów. Dlatego, zanim przystąpimy do stosowania któregokolwiek z wyżej opisanych sposobów, zadbajmy o to, aby nasze ręczniki hotelowe były przyjemne i miłe w dotyku.