Jakie zasłony do szarych ścian? Dobieramy zasłony do koloru ścian

Wystrój wszelkich pomieszczeń znajdujących się w hotelu, ma bardzo duże znaczenie i bezpośrednio wpływa na odczucia i opinie gości. Oczywiście najważniejsze są meble, powinny być one odpowiednio dopasowane do warunków panujących w danych wnętrzach. Jednak na ostateczny efekt bardzo wpływają wszelkie elementy dekoracyjne jak np. eleganckie zasłony hotelowe czy piękne firany. Osłony okien pełnią zarówno funkcje estetyczne, ponieważ mogą znacznie odmienić wygląd wnętrz, a także praktyczne, ponieważ dzięki nim można zasłonić okno i zapewnić efektywny, spokojny wypoczynek. Warto wiedzieć czym się kierować wybierając zasłony i jak odpowiednio dopasować je do kolorów ścian.

Zasłony hotelowe – rodzaje

W sklepach z artykułami hotelowymi, dostępne jest mnóstwo najróżniejszych zasłon. Różnią się one między sobą wzorami, kolorami, a także właściwościami. Niektóre z nich są przeznaczone przede wszystkim do tego, aby chronić gości przed uporczywym słońcem, inne są typowo dekoracyjne. Z pewnością każdy znajdzie takie produkty, które najlepiej się sprawdzą w danym hotelu.

Poszczególne zasłony wykonane są z różnych materiałów, które wymagają konkretnego rodzaju pielęgnacji. Warto zapoznać się ze wskazaniami producentów. Umiejętnie dobrane tkaniny mogą całkowicie odmienić pomieszczenie.

Dostępne tkaniny dekoracyjne

Warto zaznaczyć, że w sklepach z tkaninami hotelowymi, oprócz najróżniejszych rodzajów zasłon dostępne są także inne produkty jak np.

  • tkaniny dekoracyjne,
  • zasłony elektryczne,
  • obicia,
  • firanki i firany,
  • atrakcyjne poduszki,
  • narzuty.

Wszystkie dostępne elementy można nabyć w najróżniejszych wersjach kolorystycznych i wzorach. Dzięki temu możliwe jest wykonanie najlepszych aranżacji pomieszczeń hotelowych.

Zasłony świetnie się sprawdzą w salach konferencyjnych, pomieszczeniach biurowych, pokojach, czy na korytarzach.

Dobieranie zasłon do koloru ścian

szare zasłony

Tkanina dimout, szycie wave

Oprócz wyboru rodzaju zasłon, niezwykle ważne jest także odpowiednie ich dopasowanie kolorystyczne, tak aby pasowały do koloru ścian. Dzięki temu można uzyskać spójną, atrakcyjną wizualnie całość.

W przypadku jasnych ścian w kolorze białym, beżowym lub szarym można zdecydować się na zasłony kontrastowe jak i bardziej stonowane. Wybierając jasne zasłony, należy pamiętać, aby ich odcień nie był taki sam jak odcień ścian. Tonacja powinna być delikatnie inna.

Jasno szare ściany, będą się świetnie prezentowały w zestawieniu z zasłonami o tym samym kolorze, tylko w ciemniejszym odcieniu. W ten sposób zostanie zachowana niesamowita harmonia.

Jasno szare, białe i beżowe ściany, świetnie będą się prezentowały także w zestawieniu z zasłonami w zupełnie innych kolorach. Istnieje mało barw, które nie będą pasować w takim zestawieniu. Na przykład do szarych ścian, dobrze będą pasować zasłony bordowe. Możliwości jest naprawdę wiele, należy jednak pamiętać, aby zasłony pasowały do mebli, a także innych elementów wystroju wnętrz.

Często w pomieszczeniach hotelowych można spotkać jasnożółte ściany. Jest o niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które wizualnie rozjaśnia i ociepla przestrzeń. Wybierając zasłony do ścian w takim kolorze, trzeba być znacznie bardziej ostrożnym. Z pewnością nie można zdecydować się na zasłony w takiej samej wersji kolorystycznej. Natomiast dobrym pomysłem mogą być różne odcienie beżu lub zieleni.

Czasami ściany są bardziej intensywne. Mogą być one pomalowane na czerwono, niebiesko, rożne odcienie fuksji itd. W takich przypadkach, warto postawić na jasne, stonowane zasłony np. białe, beżowe czy ecru.

Wybór odpowiedniego koloru zasłon to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu pomieszczenia hotelowe będą się prezentowały atrakcyjnie, a goście z pewnością będą się czuli dobrze i komfortowo.