Na jakie detale zwracają uwagę goście hotelowi?

Według badań dla magazynu OEGZ aż 92 % gości hotelowych przywiązuje ogromną wagę do higieny, w tym przede wszystkim higieny ręczników i pościeli. Już w 2011 roku higiena stała się najistotniejszym kryterium podczas wyboru obiektu hotelowego. Na co jeszcze zwracają uwagę potencjalni klienci? Jak zapewnić warunki na najwyższym poziomie? Warto dowiedzieć się więcej.

Higienicznie czyste tekstylia hotelowe na 1. miejscu

To właśnie czyste tekstylia hotelowe i higieniczne warunki są dla potencjalnych gości najważniejszym kryterium wyboru. Jak przedstawiają się wyniki badań? Otóż wśród 500 respondentów aż 81,4 % wskazuje na higienę jako czynnik „bardzo ważny” i 10 % jako aspekt „ważny”. Na drugim miejscu uplasowała się… życzliwość, wskazana jako „bardzo ważna” przez 52,9 %. Kolejno istotne jest wyposażenie wnętrza (33,4 %), menu (29,4 %) oraz liczba gwiazdek (21,8 %).

Wynik ten nie jest zaskakujący, jako że istotną częścią każdej oferty hotelowej jest nocleg i wypoczynek. Tymczasem higieniczne warunki snu to absolutna podstawa, gdy chodzi o jego jakość. Jaką rolę w życiu człowieka odgrywa sen? Tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Podczas snu nie powinno dochodzić do przegrzania, ani też ochłodzenia organizmu. W dodatku z noclegów korzystają także osoby borykające się z infekcją!

Pościel hotelowa – higiena i wygoda

W pościeli nie może gromadzić się wilgoć, zanieczyszczenia, roztocza kurzu domowego i inne mikroby. Niezwykle ważna jest cyrkulacja powietrza. Z oczywistych względów pościel musi być więc odporna na częste oczyszczanie, wysokie temperatury i silne detergenty. Nie bez znaczenia jest oczywiście materiał, a jego parametry wyznaczają odpowiednie normy PN 83/P-8201 oraz BS 7177-2008. Warto postawić na 100 % bawełnę lub mieszankę bawełniano-poliestrową, rezygnując z tkanin typowo syntetycznych. Różnica jest bowiem widoczna i odczuwalna w dotyku, co z pewnością nie umknie uwadze gości. Nie bez powodu jakościowa pościel hotelowa jest tak ceniona przez klientów.

Ręczniki i szlafroki hotelowe okiem klientów

Jak potwierdzają badania opinii publicznej, ręczniki hotelowe powinny przede wszystkim lśnić czystością. Czystość kojarzy się z kolei z bielą. W dodatku niebarwione ręczniki białe są dużo bardziej praktyczne, gdy chodzi o oczyszczanie. Ponadto, gdy chodzi o wszelkie tekstylia hotelowe warto sięgać po wyroby o wysokiej gramaturze, precyzyjnie obszyte. To tekstylia maksymalnie trwałe, które nie utracą miękkości i walorów przez długi czas.

Kiedy chodzi o szlafroki hotelowe, warto postawić na luksusowe rozwiązania. W końcu szlafroki użytkowane są zazwyczaj przez użytkowników hotelowego basenu, SPA lub ekskluzywnych apartamentów. Doskonałym wyborem będą szlafroki z bawełny egipskiej. To ręcznie zbierana bawełna, która odznacza się niezwykle długimi włóknami. Dzięki temu szlafroki są niesamowicie miękkie, a jednocześnie trwałe, odporne na działanie wilgoci, wysokich temperatur i czynniki mechaniczne.

Wyposażenie apartamentu, czyli maksymalny komfort

Wśród wyborów gości na drugim miejscu plasuje się życzliwość obsługi. Kolejny czynnik to wyposażenie apartamentu. Higiena powinna się więc łączyć z szeroko pojętą wygodą. W pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednie wypełnienie pościeli, a więc komfortowe i sprężyste poduszki oraz kołdry. Kolejno niezwykle istotna jest z pewnością funkcjonalność pomieszczenia, aranżacja i dostępność sprzętów AGD. Bez wątpienia niemałą rolę odgrywają luksusowe dodatki, narzuty, zasłony i inne tekstylia hotelowe. Kolejno, w zależności od kategorii hotelu, ważna jest dostępność udogodnień, jak kosmetyki hotelowe i inne akcesoria.

Warto pamiętać, że higieniczna czystość współgra z jakością. W końcu wyłącznie jakościowe i trwałe wyroby wykazują się tak wysokim poziomem odporności na wilgoć, temperaturę, detergenty. Nie dziwi więc fakt, że wysokim poziomem higieny szczycą się najlepsze hotele. W hotelach 5 gwiazdkowych tekstylia są wymieniane i oczyszczane każdego dnia. Warto dążyć do tego ideału, by cieszyć się nieposzlakowaną opinią wśród gości.