Nowa czy używana pościel do hotelu? Dowiedz się, którą wybrać!

Nie od dziś wiadomo, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, dlatego tak ważna jest pościel w pokojach hotelowych. Czy warto zaoszczędzić kupując niższej jakości lub używaną pościel, czy lepiej wydać trochę więcej i zaopatrzyć się w wysokiej jakości, nową pościel hotelową? Dowiedz się, jaką opinię na ten temat mają specjaliści w branży hotelowej. 

Dlaczego pościel hotelowa jest ważna?

Coraz większa liczba gości zwraca uwagę na detale, które ostatecznie wpływają na satysfakcję z pobytu. Zbyt sztywny materiał może powodować dyskomfort i wprawiać w niezadowolenie gości hotelowych. Warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonana jest pościel. Nauka udowodniła, że gatunek tworzywa wpływa pozytywnie na jakość wypoczynku lub wręcz przeciwnie, uprzykrza go. 

“Dostarczając hotelom pościele zawsze stawiamy na ich wysoką jakość materiałów, dlatego zwykle polecamy pościele hotelowe typu Lux lub High. Kładziemy nacisk na estetykę pościeli. Pościel hotelowa musi się dobrze prezentować, dlatego mimo częstego prania, wygląda wciąż świeżo i jakby była nowa.” – mówi Adrianna Wypych z Polskiej Grupy Tekstylnej.

Używana czy nowa pościel hotelowa?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż sporo zależy od materiału. Im wyższa jakość tworzywa pościeli, tym dłuższy jest czas jej eksploatowania. Niska jakość materiału wpływa nie tylko niekorzystnie na sen, ale również szybko kurczy się, mechaci i traci kolor. 

Nie tylko prestiżowe hotele powinny dostarczać czyste i schludne pościele. Również mniejsze hostele dobrze, aby dostarczały klientom tylko zadbaną pościel. W końcu pościel hotelowa stanowi integralną część wystroju miejsca. 

Używana pościel hotelowa może być z powodzeniem stosowana przez dłuższy czas, jeśli jest odporna na działanie wysokiej temperatury (optymalnie do 95 stopni C). 

Wysokiej jakości pościel – opcja czy konieczność?

Dbając o komfort i wygodę gości coraz częściej wysokiej jakości pościel do hostelu przybiera na znaczeniu. Niskiej jakości, infantylne pościele zaczynają zastępować trwałe i odporne na ścieranie materiały. 

Wybierając nową pościel nie tylko zyskujesz pewność, że jest ona w pełni sterylna, ale również możesz ją oznakować, umieszczając na pościeli logo hotelu. Jest to drobny element, który ma istotne znaczenie w luksusowych hotelach, gdzie wszystko musi być dopięte perfekcyjnie na ostatni guzik. 

Jednym z najlepszych splotów, który gwarantuje minimalną kurczliwość i długi czas użytkowania jest splot satynowo-atłasowy. Jest on niezwykle gęsty, gdyż posiada 250 wątków na cal. Natomiast do klasy niższej warto wybrać pościel o splocie płóciennym.

Używana pościel okaże się także dobrym wyborem, jeśli masz ograniczony budżet, a chcesz zakupić do hotelu lepszej jakości pościele w niższych cenach. Trafnym wyborem będą pościele, które w składzie zawierają minimum 50% bawełny. 

Pościel hotelowa – podsumowanie

Wybierając pościel do hotelu na pierwszym miejscu należy skupić się na materiale, z którego została wykonana oraz gęstości splotu. Zarówno nowa pościel hotelowa, jak i używana, powinna być przeznaczona do wielokrotnego użytkowania, a tym samym częstego prania nawet w wysokich temperaturach. 

Nowa pościel zawsze jest lepszym wyborem, jednak przy ograniczonym budżecie, można na początek wybrać używane pościele do hostelu.