O tekstyliach szpitalnych słów kilka

Szpital – miejsce gdzie pacjent powinien czuć się bezpiecznie i wygodnie

Większość osób szpitale lubi oglądać jedynie w serialach telewizyjnych, a spora część nie lubi szpitalnej tematyki nawet na ekranie telewizora. Trudno się dziwić, nikt nie lubi być uziemionym w szpitalu, szczególnie jeśli wizyta trwa nieco dłużej. Jednak nie da się zaprzeczyć, że szpitale, mimo iż kojarzą się negatywnie, w rzeczywistości są miejscami, które pomagają wielu ludziom. Z racji tego, że hospitalizacja nierzadko jest okraszona bólem i cierpieniem pacjenta, każda osoba powinna czuć się tam jak u siebie w domu. Każde z tych miejsc powinno być wyposażone w wysokiej jakości tekstylia szpitalne, które zapewnią komfortowy odpoczynek.

Jakie są najważniejsze tekstylia do szpitali?

Do najważniejszych tekstyliów szpitalnych zaliczamy: prześcieradła, pościel, materace, a także podkłady zabezpieczające materace przed przemakaniem. Pościel szpitalna, mimo iż pozornie może wydawać się mało istotna, w rzeczywistości odgrywa bardzo ważną rolę podczas hospitalizacji. Pościel wykonana z wysokiej jakości materiałów, pomaga zapewnić komfortowy odpoczynek i spokojny sen każdemu pacjentowi. To bardzo ważne w okresie pobytu w szpitalu. Rozłąka z rodziną jest wystarczającym dyskomfortem dla każdej osoby, dlatego warunki, w których dana osoba przebywa, powinny być na jak najwyższym poziomie. Pościel w szpitalach często poddawana jest procesowi obróbki cieplnej podczas prania i maglowania w wysokich temperaturach – niezbędna jest więc pościel, która będzie trwała nawet przez długi czas użytkowania.

Ważne są również odpowiednio przystosowane do szpitali materace, a także ochraniacze i podkłady, które zabezpieczają materac przed przemoknięciem i zabrudzeniem. Każdy szpital powinien dbać o higienę swoich pacjentów, dlatego zastosowanie dodatkowych tekstyliów tego typu powinno być podstawą.

Wymogi, które powinny spełniać pościel i prześcieradło szpitalne

Prześcieradło i pościel szpitalna powinny spełniać wszystkie wymogi sanitarne. Ponadto powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, które umożliwiają wielokrotne użytkowanie. Tak jak wyżej zostało wspomniane – tekstylia szpitalne często podlegają procesowi obróbki cieplnej, dlatego jakość jest tutaj bardzo ważna. Ponadto, jeśli istnieje taka możliwość, można skorzystać z opcji nadruku na pościeli w celu utrzymania porządku na oddziałach szpitalnych. Pościel nie może być mieszana między oddziałami, a nadruki tego typu są zwykle bardzo trwałe i odporne na pranie i czyszczenie w wysokich temperaturach. Taki zabieg może znacznie usprawnić pracę personelu i całego szpitala. Dobrze, gdy pościel wykonana jest z miłego w dotyku materiału. Najczęściej wybiera się pościel wykonaną z mieszanki bawełny i poliestru o dodatkowo wzmocnionych szwach.

Oczywiście tekstylia typu pościel i prześcieradła szpitalne, powinny być wykonane specjalnie z myślą o szpitalach. Przy zakupie warto szukać firm, które mają w swojej asortymencie kategorię przeznaczoną specjalnie dla szpitali.