Skontaktuj się z nami
Poznaj naszą ofertę profesjonalnych produktów tekstylnych.

Pościel do pensjonatów – czym się kierować przy jej wyborze?

pościel do pensjonatu

Pościel do pensjonatów – czym się kierować przy jej wyborze?

Pensjonaty, hotele to miejsca, w których jedną z najważniejszych rzeczy,na którą zwracają uwagę odwiedzający jest – pościel! Chyba każdy, jadąc na wczasy woli spać w czystej i pachnącej pościeli. Dlatego hotelarze oraz właściciele pensjonatów tak dużą wagę przywiązują do perfekcyjnego wyglądu każdego łóżka.

Jaka pościel do pensjonatu?

Wbrew pozorom odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest łatwa. Jakie kryteria brać pod uwagę kupując pościel przeznaczoną dla naszych gości? Temat należy rozważyć zarówno z ekonomicznego punktu widzenia, lecz bardzo istotne są również preferencje klientów. A te bywają różne…

Jakość i wytrzymałość

Pościel do pensjonatów wytrzymała przede wszystkim wytrzymała! Dlaczego tak ważna jest jakość? Z jednej prostej przyczyny. Pościel, jaka jest wykorzystywana w  pensjonatach jest dużo bardziej eksploatowana. Dlatego pościel taka, jaką kupujemy do domu, na prywatny użytek, najprawdopodobniej nie zdałaby egzaminu, zbyt szybko się niszcząc. Większa odporność uzyskiwana jest między innymi dzięki zwiększonej gramaturze materiału. Gramatura sprawia, że taka pościel jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, pościel przeznaczona dla pensjonatów jest bardziej odporna na działanie wysokiej temperatury. Nie kurczy się, nie rozciąga, ponieważ jest wykonana z włókien najwyższej jakości. Dzięki temu materiał jest gładki, ale również niezwykle wytrzymały.

A co dla gości?

Pościel to nie tylko wybór istotny dla finansów pensjonatu, ale także, albo przede wszystkim, dla gości. Standardem jest czysta, pachnąca i miękka pościel, bawełniana, bo bawełna nie uczula, ani nie podrażnia. Wykorzystywane czasem w domu mikrowłókna lub kora bawełniana zdecydowanie nie sprawdzą się w warunkach pensjonatu, gdyż są zdecydowanie mniej wytrzymałe, przez co nie wytrzyma częstego prania w wysokiej temperaturze.

A co z kolorystyką?

Wielu z nas pościel w pensjonatach kojarzy się z kolorem białym. Lecz czy nadal jest to standardem? Niekoniecznie, niektóre miejsca rezygnują z białej pościeli wybierając kolory, które harmonijnie współgrają z wystrojem wnętrza pokoju. Niektóre miejsca decydują się na motyw ozdobny, przedstawiający logo lub nazwę pensjonatu. Z naszego innego artykułu, dowiesz się, dlaczego pościel hotelowa jest biała?

Bez guzików!

Nie każdy będąc w pensjonacie zwrócił uwagę, że poszewki, w które obleczona jest pościel zazwyczaj nie ma guzików. Dlaczego? Ano dlatego, że wykorzystanie zakładek hotelowych jest zdecydowanie bardziej praktyczne i sprawia, że przygotowanie pokoju w pensjonacie dla nowych gości przebiega zdecydowanie sprawniej.

Jeśli jestesteś zainteresowany pełną ofertą pościeli zapraszamy do kontaktu.