Q 22 – zasłony z Polskiej Grupy Tekstylnej

Są w Warszawie miejsca i budynki prestiżowe. Są też miejsca bardzo prestiżowe i niezwykle wyjątkowe. Takim budynkiem jest Q22, który jak podaje wikipedia:

„Budynek został zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates przy współpracy z polskim oddziałem Buro Happold. Deweloperem budynku jest polska firma Echo Investment.

Litera „Q” w nazwie biurowca stanowi odniesienie do struktury kryształu kwarcu (ang. quartz), od której pochodzi inspiracja architektoniczna, natomiast liczba „22” jest częścią adresu nieruchomości.

Budynek powstał w miejscu hotelu sieci Mercure Fryderyk Chopin, który zakończył swoją działalność 15 grudnia 2011 roku i został nabyty przez firmę Echo Investment w tym samym miesiącu za kwotę 31 milionów euro. Podczas rozbiórki hotelu wszystkie materiały poddano recyklingowi, dzięki czemu uzyskano 1 500 ton stali oraz 25 000 ton betonowego kruszywa[3]. Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku, wykonawcą stanu surowego budynku została firma Modzelewski & Rodek, a szacunkowa wartość to 500 milionów zł.

Budynek został oddany do użytku w lipcu 2016”

Polska Grupa Tekstylna wyposażyła Q22 w zasłony blackout oparte o system microflex oraz karnisze.