Ręczniki do hostelu – Na co zwrócić uwage przy ich wyborze

Prędzej czy później każdy właściciel hostelu staje przed wyborem odpowiednich ręczników. Wydawać by się mogło, że sprawa nie jest skomplikowana. Wystarczy po prostu kupić pierwsze lepsze ręczniki, najlepiej w białym kolorze. Jednak okazuje się, że to nie takie oczywiste. Ręczniki odgrywają ważną rolę i są takim elementem, z którym goście mają nieodłączną styczność. Dlatego wyboru trzeba dokonać możliwie rozważnie, a wcześniej zdobyć minimum wiedzy na ten temat.

Ręczniki hostelowe – jakie wybrać?

Ręczniki hostelowe powinny być przede wszystkim zadbane i miłe w dotyku. Niestaranne wykonanie, szorstki materiał czy plamy są niedopuszczalne. Goście powinni kojarzyć hostel z przyjemnym i przytulnym miejscem, do którego warto wracać. Niska jakość ręczników, będzie zdecydowanym minusem.

Wielu właścicieli hosteli zapomina, jak ważnym elementem są ręczniki. Nie znają podstaw dotyczących wyboru materiału i wybierają często ręczniki cienkie, niskiej jakości, które po kilku praniach trzeba wymieniać. Niezadbane i szorstkie ręczniki sprawiają, że klienci zrażają się do tego typu miejsc i nie wracają ponownie. Należy pamiętać, że ostateczna ocena hostelu zależy w dużej mierze od jakości najmniejszych szczegółów, dlatego trzeba do nich przykładać równie wysoką uwagę.

Mówi Adrianna Wypych z Polskiej Grupy Tekstylnej

Zwróć uwagę na materiał

Ręczniki hostelowe powinna cechować przede wszystkim dobra chłonność wody. Spory wpływ na ten parametr ma materiał, z jakiego wykonany został ręcznik. Najlepiej, gdy jest to klasyczna bawełna. Popularna jest także bawełna egipska, która sprawia, że ręcznik jest niezwykle miękki i przyjemny dla skóry. Ręczniki powinny być również nieco grubsze, ponieważ cienkie zwykle są gorszej jakości, posiadają mniejsze walory estetyczne i wchłaniają mniej wody. Cienkie ręczniki mają zazwyczaj gramaturę w przedziale 350-400, a te grubsze 450-500.

ręczniki w hostelu

Wysokiej jakości bawełna ma jeszcze jedną zaletę – jest wytrzymała na częste działanie wody i wysokich temperatur. Ręczniki są często używane przez różnych gości, dlatego wymagają ciągłego prania. Niskiej jakości materiał bardzo szybko będzie trzeba wyrzucić, gdyż nie poradzi sobie ze środkami chemicznymi i wysoką temperaturą wody. Przed użyciem jakichkolwiek detergentów warto sprawdzić informacje z metki. Użycie niewłaściwego proszku może sprawić, że ręczniki staną się szorstkie i stracą miękkość.

Estetyka i szczegóły tworzą całość

Marka w tych czasach jest niezwykle ważna. Budowanie wizerunku hostelu powinno odbywać się przy dbałości o wszystkie szczegóły, łącznie ze zdobieniami na tekstyliach. Warto więc zamówić ręczniki ze specjalnym firmowym logotypem lub inną wyróżniającą grafiką. Dzięki temu można wyróżnić się na tle konkurencji oraz pozytywnie zapisać w pamięci klientów. Jeśli mowa o estetyce, to istotny jest również kolor. Najczęściej wybieranym kolorem w przypadku ręczników hostelowych jest oczywiście biały. Kojarzy się on z elegancją i estetyką. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolor ręczników dopasować np. do wystroju łazienki czy całego pokoju. Wybór w tym przypadku jest indywidualną sprawą każdego klienta.

Podsumowując, przy wyborze ręczników hostelowych szczególną uwagę należy zwrócić na materiał i jego wytrzymałość na wysokie temperatury. Nie bez znaczenia będzie również chłonność wody, która jest bezpośrednio powiązana z rodzajem materiału. Najlepiej wybierać ręczniki bawełniane. Istotna jest również estetyka i ewentualne zdobienia. Można zamówić ręczniki z wyszywanym logo i zwiększyć prestiż marki w oczach gości.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem na temat ręczników hotelowych oraz ręcznikow do pensjnatów. Właścielom hosteli, polecamy również pościel hostelową.