Szukasz Tekstyliów do Sauny? Przeczytaj ten artykuł

W Polsce coraz popularniejsze staje się korzystanie z sauny. Kiedyś była to domena krajów skandynawskich i Rosji, ale każdy, kto raz spróbował odczuł na własnej skórze korzyści z tej formy wypoczynku, będzie chciał więcej. Między innymi z tych powodów w hotelach i salonach SPA usługa ta jest coraz częściej dostępna dla gości hotelowych. Oczywiście największą popularnością cieszy się zimą, wzmacniając odporność i hartując organizm, ale prawdziwi miłośnicy sauny są w stanie korzystać z niej przez cały rok.

Ponieważ ta forma spędzania czasu nie wzięła się znikąd, istnieje cały rytuał kąpieli parowej oraz żelazne zasady, których powinni trzymać się użytkownicy. Jednym z nich jest korzystanie ze specjalnych ręczników do saun lub spa zamiast tradycyjnych ubrań. Taki ręcznik zapewnia nam komfort, ale też bezpieczeństwo, ponieważ nasze ciało nie powinno dotykać nagrzanego drewna.

Wybór ręczników do sauny

recznik do sauny

Właściciele łaźni, aby zachęcić do skorzystania z niej, muszą zadbać o odpowiednią ilość ręczników dostępnych dla gości. Jest to forma szacunku i gościnności wobec swoich klientów. Na każdego użytkownika powinno przypadać co najmniej dwa lub więcej ręczniczków. Jeden do przykrycia ławy, drugi do wytarcia ciała po prysznicu i trzeci, jeśli ktoś chce korzystać z wyższych ławek. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tekstyliów? Oto kilka najważniejszych wskazówek:

  • elegancja – trzeba przyznać, że najlepiej sprawdzają się ręczniki w kolorze białym. Przywodzą na myśl świeżość i czystość. Osoby, które korzystają z sauny, najchętniej wybierają taki właśnie kolor, ponieważ widać od razu, czy materiał jest odpowiednio przygotowany do użycia. Nie bez znaczenia jest również faktura. Ręcznik powinien być miękki i przyjemny w dotyku, gdyż to on ma najbliższy kontakt z ciałem. Konieczna jest więc odpowiedniej jakości bawełna, która dobrze poradzi sobie z potem i nie będzie powodowała alergii. Dodatkowego szyku tekstyliom dodają zdobienia lub logo. Klienci sauny na pewno docenią te drobne szczegóły, dzięki którym będą mogli poczuć się jeszcze bardziej komfortowo.
  • trwałość – ręczniki łatwo zabrudzić i wymagają częstego prania w wysokich temperaturach, powinny być więc z materiału, który wytrzyma tak intensywne użytkowanie. Nawet po czyszczeniu chemicznych i przemysłowym muszą pozostać miękkie i delikatne w dotyku. Również struktura, kształt i wygląd nie mogą łatwo ulegać zmianie. Klienci szybko to zauważą i mogą się zniechęcić do korzystania z usług całego hotelu czy SPA. Dlatego tak ważne jest aby tekstylia były wykonane z trwałych, wysokiej jakości materiałów

    Tekstylia hotelowe - szlafrok hotelowy

  • szlafroki – nie wszystkie łaźnie mają specjalne szlafroki, ale zdecydowanie trzeba rozważyć wprowadzenie ich do swojego wyposażenia. Podnoszą one prestiż lokalu, a jeśli zadbamy o umieszczenie na nich swojego logo, pełnią jednocześnie funkcję reklamową. Osoba, która zrelaksuje się w saunie, będzie mogła przedłużyć miłe uczucie rozluźnienia oraz komfortu, zakładając właśnie płaszcz kąpielowy. To uczucie najprawdopodobniej sprawi, że chętnie wróci i poleci znajomym skorzystanie z naszych usług.

Gdzie znaleźć odpowiednie tekstylia

Mając na uwadze powyższe czynniki wpływające na odbiór całego obiektu, warto starannie wybrać firmę, która spełni nasze oczekiwania. Kierujmy się opiniami innych i poleceniami doświadczonych w temacie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty Grupy Tekstylnej na tekstylia hotelowe, można znaleźć więcej informacji o prawdziwych profesjonalistach w dziedzinie tekstyliów.