Skontaktuj się z nami
Poznaj naszą ofertę profesjonalnych produktów tekstylnych.

Szybki rozwój branży HoReCa w Polsce

branża HoReCa

Szybki rozwój branży HoReCa w Polsce

Szybki rozwój branży HoReCa w Polsce

Wzrost płac oraz prospołeczny oddźwięk programów socjalnych mają zdecydowany wpływ na rozwój wielu dziedzin gospodarki w Polsce. Według najnowszych danych sondażowych Barometru EFL, wartość rynku HoReCa w Polsce co roku rośnie o około 4 do 5 %, a możliwości są o wiele większe. Polacy zmieniają swoją mentalność i to, co jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu było luksusem i wyjątkowym wydarzeniem. Dziś staje się powszechne. Wyjście do restauracji kiedyś, było tak ważnym wydarzeniem, że należało je planować z dużym wyprzedzeniem oraz starannie się do niego przygotowywać. Kolejnym, ważnym składnikiem powodzenia w dziale HoReCa jest zwiększenie liczby wyjazdów oraz nocowania poza domem. Zarówno wyjazdy prywatne, jak i służbowe wiążą się z korzystaniem z usług hoteli, które rozwijają się znakomicie.

Innowacyjność i konkurencja

Wzrostowi notowań branży HoReCa w Polsce sprzyja wzrost konkurencyjności w jej dziedzinach. Powstawanie nowych punktów gastronomicznych i hotelarskich związane jest nie tylko z wysokim poziomem usług, ale i innowacyjnością, dzięki której oferta może przyciągnąć klientów, a co za tym idzie, zwiększać zyski. Skoro klienci coraz częściej pozwalają sobie na wyjścia do restauracji oraz korzystanie z oferty dowozu posiłków, rozwijające się przedsiębiorstwa w tej branży muszą dbać o nieustanne podążanie za trendami oraz wyróżniać się na tle konkurencji Analitycy PMR szacują do 2020 r. trzykrotne powiększenie się biznesu w sektorze HoReCa.

nastroje w branzy horeca

Restauracje i hotele próbują wkraść się w łaski klientów różnymi sposobami, a rozwój branży wiąże się nie tylko z zasobnością portfeli Polaków, ale i wzrostem popularności naszego kraju za granicą. Turyści, odwiedzający Polskę coraz bardziej przyczyniają się do dynamiki rozwoju polskiej branży HoReCa.

Również nasz rynek tekstyliów hotelowych, w szczególności ręczników i pościeli hotelowyh odnotowuje bardzo wysokie wzrosty sprzedaży co również jest potwierdzeniem pozytywnej koniunktury na rynku.

Jakość i wymagania

Coraz częstsze korzystanie z oferty gastronomicznej i hotelarskiej wzmaga pewność siebie oraz świadomość jakości, jakiej można oczekiwać. Z tego względu Polacy coraz częściej korzystają z miejsc, w których jakość obsługi łączy się z szeroką ofertą. Rozwój w branży HoReCa wiąże się z branżą finansową, gdzie przedsiębiorcy starają się o kredyty na otwarcie, modernizację i rozwój działalności oraz z branżą motoryzacyjną. Według specjalisty z ANG Biznes coraz powszechniejszy leasing nowych samochodów zapewnia sprawną obsługę zaplecza swoich działalności.