Skontaktuj się z nami
Poznaj naszą ofertę profesjonalnych produktów tekstylnych.

Pościel szpitalna

Dostarczenie odpowiedniej jakości pościeli do szpitala ma wielorakie znaczenie. Z jednej strony dochodzenie do zdrowia w przyjemnych i komfortowych warunkach odgrywa bardzo dużą rolę. Wiele się mówi na temat znaczenia pozytywnego nastawienia psychicznego podczas leczenia dolegliwości somatycznych. Z drugiej strony, taka pościel musi być dobrej jakości również ze względu na częste poddawanie jej zabiegom nie tylko czyszczenia, ale również dezynfekcji, co znacznie osłabia materiały. Jeżeli ma posłużyć przez dłuższy czas, musi być bardzo trwała i odporna.

Pościel szpitalna – stawiamy na jakość

Pobyt w szpitalu dla nikogo nie jest przyjemnością. Pewne, nawet nieznaczne umilenie tego czasu może sie okazać niezwykle cenne i korzystne z punktu widzenia wracania chorego do zdrowia. Dobre samopoczucie psychiczne, komfort i odpowiednie warunki panujące w otoczeniu, powodują, że chory ma znacznie więcej siły, chęci i woli do walki z chorobą i powracania do zdrowia. W efekcie, szybciej może opuścić szpital.

Miejscem, które najczęściej jest przez chorego wykorzystywane, w czasie pobytu w szpitalu, jest oczywiście jego łóżko, a  wraz z nim używana jest intensywnie również znajdująca się na łóżku pościel. W związku z tym, że w szpitalu przebywają osoby chore, każda zdejmowana zmiana pościeli nie może być wyłącznie wyprana. Musi być bardzo dokładnie wyczyszczona i do tego starannie zdezynfekowana. Należy dołożyć wszelkich starań, żeby usunąć wszystkie wirusy, bakterie i różne inne drobnoustroje, które mogły się w niej zgromadzić. W przeciwnym razie szpital musiałby się mierzyć z nieustanną epidemią.

Poddawana tak dokładnym zabiegom chemicznym i czyszczeniu przemysłowemu pościel może ulegać osłabieniu i zniszczeniu. Osłabiają się włókna, a miejsca osłabione są podatne na przecieranie i rozdzieranie. Właśnie dlatego, pościel stosowana w szpitalach musi być wyjątkowo trwała i odporna. Dzięki temu może być wielokrotnie użytkowana.

Oferta pościeli szpitalnej – jakość i bezpieczeństwo

Oferowana przez naszą firmę pościel szpitalna spełnia wszystkie wymogi sanitarne i pozwala na jej wielokrotne użytkowanie. W związku z tym, że bardzo ważne jest odpowiednie selekcjonowanie pościeli w szpitalu i nie wolno jej mieszać między oddziałami. W tym celu, by ułatwić utrzymanie porządku i prowadzenie odpowiedniej segregacji, oferujemy wykonywanie nadruków określających, z do jakiego oddziału należy dana zmiana pościeli. Taki nadruk jest trwały i odporny na pranie i czyszczenie. To powoduje, że nie ulega spraniu i zniszczeniu, co zapobiega pomyłkom i mieszaniu zmian tekstyliów.

Tkanina, z  której wykonana jest proponowana przez nas pościel, jest delikatna i miła w dotyku. Dzięki temu proces dochodzenia do zdrowia jest nieco przyjemniejszy i odbywa się w większym komforcie.

Specjalnie dobrana mieszanka bawełny i poliestru powoduje, że pościel jest mniej pyląca niż pościel w pełni bawełniana, a to zapobiega nadmiernemu pyleniu i rozsiewaniu zarazków. Wzmocnione szwy powodują, że żywotność tekstyliów jest dłuższa i nawet procesy czyszczenia jej nie uszkadzają.

Dostępne są trzy rodzaje gramatury:

  • 130g/m2,
  • 145g/m2
  • 180g/m2.

Im niższa gramatura, tym niższe koszty prania i większa łatwość przechowywania nieużywanej aktualnie zmiany.

Portal Sprzedażowy

Pełna oferta pościeli szpitalnej dostępna jest w naszym portalu internetowym: