Skontaktuj się z nami
Poznaj naszą ofertę profesjonalnych produktów tekstylnych.

Prześcieradła szpitalne

Prześcieradła szpitalne stanowią bardzo ważny element pościeli szpitalnej. Zapewniają komfort odpoczywania i powracania do zdrowia, zapewniają izolację od materaca szpitalnego i powodują, że nawet w szpitalu można czuć się nieco bardziej komfortowo. Mając na uwadze tak duże znaczenie prześcieradeł, dostarczamy do szpitali te, które odpowiadają na specyficzne potrzeby tego miejsca.

Prześcieradła szpitalne – trwałość i odporność

Prześcieradła szpitalne są szczególnie często zmieniane. Zdarza się nawet tak, że jeden pacjent zużyje więcej prześcieradeł niż kompletów pościeli w czasie swojej hospitalizacji. Wszystko zależy od tego, z jaką chorobą się zmaga i z jakimi problemami musi się zmierzyć. Do tego dochodzi częsta zmiana pacjentów na danym oddziale, a to pociąga za sobą kolejne sytuacje, w których prześcieradło musi zostać zmienione.

Specyfika placówki, jaką jest szpital, powoduje, że konieczne jest nie tylko staranne i dokładne pranie używanych tekstyliów, ale również dokładna i precyzyjna dezynfekcja. Stosowanie silnych specyfików chemicznych oraz wysokich temperatur może powodować naruszenie i uszkodzenie tkaniny, a w efekcie spowoduje, że będzie ona całkowicie nieprzydatna. Właśnie dlatego prześcieradła szpitalne powinny być szczególnie odporne na czyszczenie, trwałe i nie poddające się odbarwianiu podczas prania. Cechy te zapewnia odpowiednio dobrana tkanina, mocny i wytrzymały splot oraz dopasowana do potrzeb gramatura.

Wysokiej jakości prześcieradła szpitalne – komfort dla pacjentów i wygoda dla personelu

Oferowane przez Polską Grupę Tekstylną prześcieradła szpitalne to wysokiej klasy bawełna, która została dodatkowo wzbogacona technologią zabezpieczającą przed wnikaniem plam do włókien. W ten sposób czyszczenie jest znacznie prostsze, a prześcieradła zyskują większą trwałość. Można więc ich używać znacznie dłużej.

Zostały tak opracowane, by nie powodowały reakcji alergicznych u pacjentów. Można więc z powodzeniem stosować je na wszystkich oddziałach. Mając na uwadze konieczność prowadzenia selekcji i segregacji pościeli używanej na oddziałach, oferujemy przygotowanie na każdym zestawie specjalnych nadruków, określających, z jakiego oddziału pochodzi dane prześcieradło. Nadruk jest trwały, więc nawet pod wpływem prania nie zejdzie. To ułatwia utrzymanie porządku i przydzielenie odpowiedniego prześcieradła do właściwego oddziału.

W ofercie posiadamy również prześcieradła hotelowe o wyższej jakości i cenie.