Zakup ręczników hotelowych – przewodnik

Ręczniki hotelowe są niezbędnym elementem wyposażenia łazienek, przynależnych do apartamentów. W zależności od klasyfikacji obiektu, należy zapewnić regularną zmianę ręczników i bielizny pościelowej (według Rozporządzenia „Wymagania higieniczno sanitarne dla hoteli i innych zakładów noclegowych” z dnia 26 lipca 1973 r. oraz przepisów, określających wymagania dla poszczególnych kategorii obiektów). Biorąc pod uwagę częstą zmianę, a także proces prania w wysokiej temperaturze oraz specjalistycznych detergentach, co jakiś czas należy dokonać wymiany ręczników hotelowych. Zakup ręczników hotelowych powinien wiązać się przede wszystkim z komfortem gości, jednak nie należy zapominać o zapewnieniu higieny, bezpieczeństwa użycia oraz doskonałej stylistyki pomieszczeń.

Stylowe ręczniki do Twojego obiektu

Przed zakupem ręczników do hotelu warto oszacować ich potrzebną ilość, uwzględniając zmiany oraz pomieszczenia dodatkowe, w których powinny być zapewnione. Warto ponadto rozważyć dobór ich wielkości oraz gramatury, aby zapewnić gościom kompleksowe wyposażenie w tekstylia. Ręczniki hotelowe powinny być wykonane z materiału o wyższej gramaturze, niż stosowana jest do użytku prywatnego, a także posiadać splot, zapewniający ręcznikom odporność na zniszczenia. Podwójne obszycie brzegów zapewni wyjątkową trwałość, ograniczając zniszczenie w wyniku intensywnego użytkowania. Koniecznie należy zaplanować stylistykę ręczników. Doskonale sprawdza się wybór wszystkich ręczników w tym samym kolorze. Warto dobrać indywidualnie wykonywany haft z logo lub nazwą obiektu.

Praktyczne i nowoczesne ręczniki hotelowe

Przy zamówieniach ręczników do całego obiektu warto skorzystać z opcji indywidualnego dostosowania cen. Ręczniki do hotelu powinny być wymieniane regularnie, zapewniając gościom komfort i bezpieczeństwo. Wysokiej jakości ręczniki hotelowe powinny stanowić wyposażenie w ręcznik do rąk o wymiarach 30×50 cm, uniwersalny ręcznik do włosów, twarzy, o wymiarach 50×100 cm oraz ręcznik kąpielowy 70×140 cm. Przy zamówieniu nie należy zapomnieć o zapewnieniu gościom komfortu. Ręczniki hotelowe muszą być odpowiednio chłonne, a także miękkie. Warto pamiętać, że wybierając wariant ekonomiczny, koniecznym jest zrezygnowanie z wyjątkowej miękkości tkaniny. W wersji high z kolei najwyższa jakość łączy się z niezrównaną miękkością. Regular jest kompromisem jakości i ceny. Im wyższą jakość wybierzemy, tym mniej widoczne będą na ręcznikach ślady zużycia, prania, a ich kolorystyka zachowa swoja intensywność na dłużej. Najchętniej do hoteli wybierane są ręczniki białe, z logo firmowym.

W trosce o zapewnienie najwyższych standardów usługi hotelowej niezbędna jest regularna zmiana bielizny pościelowej oraz ręczników, jednak aby estetyka wnętrz zachwycała gości, warto kupić ręczniki, by długotrwale użytkowane, nie wpłynęły na obniżenie poziomu jakości obiektu noclegowego. Wybierając ręczniki, przeznaczone dla hoteli, wybierają Państwo doskonałą jakość i prezencję.