Jak zaaranżować pokój hotelowy?

Zasłony oraz firany to te elementy wystroju wnętrz, których nie może zabraknąć w żadnym pokoju hotelowym. Najważniejszym bowiem zadaniem takiego pokoju jest zapewnienie hotelowym gościom prywatności. I to właśnie prywatność swoich przyszłych klientów powinien mieć na uwadze każdy właściciel hotelu, aranżując jego wnętrza. Narzędziami, które pozwalają gościom czuć się w pokoju swobodnie, są przede wszystkim odpowiednie zasłony i firany hotelowe. Jak zatem dobrać te dekoracje, aby dobrze współgrały z hotelowym wnętrzem, przy jednoczesnym zapewnieniu gościom prywatności?

Zasłony i firany hotelowe

Wybór zasłon oraz firan do hotelowych pokoi jest zadaniem prostym jedynie z pozoru. Decyzja ta jest długoterminowa, musi być zatem dobrze przemyślana. Mało który właściciel hotelu decyduje się na zmianę wystroju co sezon, takie okienne dekoracje pozostaną więc w budynku przez lata. Skoro jest to zatem wydatek jednorazowy, warto sięgnąć po modele wytrzymałe oraz dobre jakościowo. Firanki z założenia mają przepuszczać światło dzienne, a zasłony wręcz przeciwnie – służyć mają zaciemnieniu. Te dwie funkcje składają się na zapewnienie gościom tak pożądanego przez nich poczucia prywatności. Jeżeli budynek hotelu znajduje się w centrum miasta lub przy ruchliwej ulicy, warto zainwestować w zasłony akustyczne. Dzięki nim przyszli goście nie będą narzekać na dobiegające z zewnątrz hałasy.

Firany hotelowe

Firany, zdobiące hotelowe pokoje, powinny sprawiać wrażenie lekkich i zwiewnych. Ich stopień przepuszczalności światła powinien być stosunkowo wysoki, dzięki czemu goście zachowają prywatność, przy jednoczesnym dostępie do światła dziennego. Firany hotelowe mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Do najczęściej wybieranych należą: organzy, woale oraz koronki. Należy je dobrać z uwzględnieniem pozostałych elementów wystroju danego wnętrza. Organzy oraz woale pasują do praktycznie każdego stylu. Koronki przywołują z kolei skojarzenia z tradycją, lepiej wpasują się zatem we wnętrza, których stylizacja przypomina dawne epoki.

Zasłony z nadrukiem logo hotelu

Wybierając tkaniny, które posłużą za zasłony, można zdecydować się na materiały naturalne bądź poliester. Zarówno ten ostatni, jak i bawełna czy jedwab, są proste w utrzymaniu. Warto zwrócić uwagę również na to, aby tkanina nie gniotła się oraz ładnie układała na oknie. Często stosowanym rozwiązaniem są zasłony z nadrukiem logo hotelu. Dzięki nim zarówno samo wnętrze, jak i strategia komunikacyjna hotelowej marki, stają się bardziej spójne.