Jakie ręczniki powinni się znaleźć w siłowni?

Ciężko znaleźć inne miejsce, które bardziej kojarzy się z wysiłkiem fizycznym i ćwiczeniami niż siłownia. A tam, gdzie klienci zajmują się sportem i wykonują swoje treningi, tam nie jest możliwe uniknięcie potu–w końcu to ciężkie treningi przynoszą największe efekty. Niezależnie od tego, czy posiadasz już swój dobrze prosperujący klucz fitness, czy dopiero zamierzasz założyć siłownie, powinieneś zrobić wszystko, aby zapewnić klientom najlepsze warunki do zwiększania swojej tężyzny fizycznej. Jednym ze sposobów na to jest zakupienie ręczników do siłowni.

Wybór ręcznika do siłowni – co trzeba wziąć pod uwagę?

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych rodzajów ręczników, z których każdy znajduje swoje zastosowanie w siłowni, warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Dużo zależy od tego, jaki rodzaj siłowni prowadzisz oraz kto należy do głównej grupy klientów. Najpopularniejszym modelem biznesu w sferze fitness jest prowadzenie publicznej siłowni zorientowanej na klientów wykonujących treningi siłowe i cardio. Takie siłownie przyciągają różne grupy klientów, jednak zdecydowana większość z nich przybywa na trening przed, w trakcie lub po swoim dniu pracy. Innym rodzajem jest siłownia przeznaczona dla konkretnej grupy klientów, np. drużyny piłkarskiej. Inne wymagania mają także klienci luksusowych centrów zdrowia lub centrów odnowy biologicznej połączonych z siłownią. W takich przypadkach potrzebujemy największej liczby różnych ręczników.

Poza rodzajem klubu fitness warto zastanowić się, jak Twoi klienci będą używać ręczników dostępnych w siłowni. Przede wszystkim warto przemyśleć, czy kupujemy ręczniki pod prysznic, mycia rąk, czyszczenia sprzętu czy pochłaniania potu podczas treningów. Ilu mamy klientów, którzy mogą być zainteresowani użyciem ręczników? Czy klienci są bardzo wymagającymi gośćmi, którzy oczekują luksusowej obsługi, czy może przychodzą do siłowni jedynie w celu wykonania treningu i szybkiego powrotu do swojego codziennego życia?

Jakie ręczniki powinny się znaleźć w siłowni?

Każda siłownia zorientowana na klientów powinna udostępniać cztery rodzaje ręczników: ręczniki economy, regular i premium oraz małe ręczniczki do czyszczenia sprzętu – w praktyce możemy zaopatrzyć się w ręczniki przypominające te, które znajdziemy w hotelach. Poza tym trzeba przygotować się na zakup ręczników do wycierania rąk w łazienkach. Ręczniki są dostępne w wielu rozmiarach i  zazwyczaj wykonane z bawełny (a przynajmniej takie powinny Cię interesować). Powinny cechować się szybkim schnięciem i łatwo pochłaniać pot oraz wodę. Inwestycja w takie ręczniki i udostępnianie ich osobom, które nie mają lub zapomniały wziąć ze sobą swój ręcznik, znacznie podnosi poziom siłowni oraz zwiększa higienę panującą w strefie przeznaczonej do ćwiczeń. Aby spełnić oczekiwania większości klientów, zazwyczaj wystarczą zwyczajne ręczniki w średnim rozmiarze.

Kiedy warto zainwestować w ręczniki premium do siłowni?

Niekiedy trzeba jednak zaopatrzyć siłownię w ręczniki premium. Ich delikatny materiał jest bardzo przyjemny w dotyku i nie podrażnia skóry. Jest to jeden ze sposobów na zachęcenie osób, dla których sport nie jest priorytetem do regularnego odwiedzania klubu fitness. Ręczniki premium sprawdzą się w luksusowych centrach zdrowia oraz w strefach odnowy biologicznej, dokąd przychodzą klienci, którzy chcą się zrelaksować po lub przed ciężkim treningiem. Kompletując wyposażenie siłowni, nie można zapomnieć o ręcznikach do wycierania sprzętu. Mimo że świadomość klientów o ważności higieny się zwiększa, wciąż zdarzają się sytuacje, w których ktoś pozostawi swój pot na jednym z urządzeń (np. na ławeczce do wyciskania). Aby zapobiec przykremu doświadczeniu innych klientów, powinniśmy im zapewnić możliwość sięgnięcia po jeden z małych ręczniczków i usunąć „pozostałość” po osobie, która wcześniej wykonywała swoje ćwiczenia.