Profesjonalne standardy ścielenia łóżek hotelowych

Stworzenie odpowiedniej atmosfery w każdym pokoju hotelowym to bardzo ważny elementem, dzięki któremu goście będą mogli poczuć się komfortowo. Idealna atmosfera hotelowa to jednak coś więcej niż tylko dobre natężenie światła w pokoju, estetyczne ozdoby i umeblowanie. Warto pamiętać o tym, że jeden z najważniejszych elementów, poprzez który goście będą kojarzyli jakość hotelu to miłe, ładnie zaścielone łóżko.

Każdy właściciel hotelu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nawet będąc w posiadaniu eleganckiego przybytku o drogim wyposażeniu, nie należy zapominać o podstawach. Jednym z najważniejszych filarów są metody ścielenia łóżek w hotelu, które poprawią wrażenie klientów. Łóżko, które oferuje gościom hotelowym doskonałe odprężenie fizyczne i fantastyczny widok już na pierwszy rzut oka znacznie podniesie opinie wśród osób decydujących się na skorzystanie z usług hotelowych.

Najbardziej efektowne techniki

W trakcie ścielenia łóżka hotelowego chodzi przede wszystkim o stworzenie przytulnej atmosfery, która pozwoli zapomnieć gościom o tym, że znajdują się poza domem. Ludzie mogą poczuć się wówczas niezwykle komfortowo niczym na swoim własnym, domowym posłaniu. Uzyskanie dobrej atmosfery to jeden z najważniejszych elementów.

Odpowiednia kolorystyka maksymalizuje efekt w oczach klienta

W branży hotelowej kolor, który rezonuje z luksusem to biały. Przyjęło się tak, ponieważ biały kolor od zawsze kojarzony był z czystością, świeżością i czymś, co było dostępne jedynie dla kasty uprzywilejowanych i bogatych ludzi. Dlatego też podczas wyboru pościeli przeznaczonej dla łóżek hotelowych warto wyposażyć się w białą kolorystykę.

Ciepłe oświetlenie wokół łóżka podkreśli atmosferę

Ciepłe oświetlenie padające na łóżko powinno oscylować w granicy 2700 kelwinów. Dzięki dobrze zachowanej temperaturze barwowej pokój hotelowy będzie wyglądał o wiele przytulniej. Dzieje się tak z uwagi na to, że naturalne oświetlenie jest niezwykle kojące dla ludzkiego oka. Nawet żarówki, które są w stanie imitować natężenie światła słonecznego, nie zastąpią całkowicie efektu, który uzyskamy przez regulowanie odpowiedniej ilości światła, które wpada do wnętrza pokoju.

Upewnij się, że korzystasz z wygodnych podkładek na materac i pościeli wysokiej jakości

Podkładka na materac to materiał, który należy umieścić między materacem i prześcieradłem. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ zapewnia gościom wygodę podczas odpoczynku, ale także stanowi dodatkową warstwę ochronną, która osłoni sam materac przed ewentualnymi rozlanymi płynami. Utrzymanie właściwego materaca w stanie perfekcyjnej czystości to niezwykle istotne zadanie, z którym mierzy się każdy personel hotelu. Można je sobie ułatwić korzystając z dobrej jakości podkładek na materac, które nie przepuszczą brudu i kurzu do wnętrza samego materaca. Wybór pościeli jest także elementem, na którym nie powinno się oszczędzać. Klienci doceniają wygodne poduszki i kołdry zapewniające wysokiej jakości wypoczynek po ciężkim dniu.

Sposoby ścielenia łóżek w hotelu

Nawet jeżeli posiadasz wygodną pościel, dobrej jakości materac i odpowiednie oświetlenie, aby zaimponować wymagającym gościom, musisz zadbać o wykorzystanie profesjonalnych technik podczas ścielenia łóżek hotelowych.

Kilka kroków, za którymi warto podążać podczas przygotowywania łóżek dla gości hotelowych:

  1. Upewnij się, że zawsze masz w zapasie czyste poszewki na poduszki i prześcieradła, dzięki czemu bez względu na ruch w hotelu, zawsze wymienisz pościel na świeżą i pachnącą.
  2. Upewnij się, że na materacu nie ma kurzu lub piasku. Warto wyposażyć personel w poręczne mini odkurzacze, które zawsze można przy sobie nosić. W ten sposób odkurzenie zanieczyszczeń z powierzchni materaca będzie wymagało zaledwie kilku ruchów dłonią.
  3. Po oczyszczeniu powierzchni materaca umieść podkładkę na materac w taki sposób, aby dopasować ją z długością i szerokością materaca na łóżku.
  4. Podczas ścielenia górnej warstwy łózka należy wygładzić wszelkie zmarszczki i zagniecenia, aby narzuta wyglądała na elegancką. Na sam koniec odciągnij równo kawałek górnej części nakrycia, co pozwoli uzyskać ładniejszy punkt widzenia.
  5. Złóż równo wszystkie rogi posłania. Stworzysz w ten sposób przytulny efekt kształtem przypominający burrito, który otuli gości tuż po wpełznięciu do łóżka.