Skontaktuj się z nami
Poznaj naszą ofertę profesjonalnych produktów tekstylnych.

Przezierne tkaniny akustyczne

Przezierne tkaniny akustyczne

Hałas jest ogromnym problemem XXI wieku.

Hałas utrudnia  komunikację i zmniejsza wydajność pracy. Powoduje znużenie oraz zmęczenie

W celu zmniejszenia obciążenie hałasem oraz poprawy akustyki pomieszczeń można zastosować materiały dźwiękochłonne takie jak zasłony i firany. Podobnie jak inne materiały budowlane w pewnym stopniu pochłaniają one i odbijają fale dźwiękowe.

Proporcje między energią fal odbitych i pochłoniętych mogą (i zazwyczaj są) być zmienne w zależności od częstotliwości dźwięku. Dobrymi materiałami dźwiękochłonnymi są materiały miękkie, porowate.  Materiały twarde i gładkie bardzo słabo pochłaniają dźwięk.

Zastosowanie zasłon i firan w znaczący sposób wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniach.

Współczynniki pochłaniania dźwięku określają stopień pochłaniania dźwięku przez dany materiał. Np. wartość 0,9 oznacza że 90% energii fali akustycznej jest przez dany materiał pochłaniane a 10% odbijane.

αs – pogłosowy współczynnik pochłaniania dźwięku, wyznaczany laboratoryjnie dla każdego pasma tercjowego (100 Hz, 125Hz, 160 Hz itd.)

Polska Grupa Tekstylna wprowadziła do swojej oferty przezierne tkaniny akustyczne o doskonałych własnościach akustycznych.

Materiały te sprawdzają się przede wszystkim w nowoczesnych przestrzeniach, w których pogłos powodują powierzchnie odbijające dźwięki, takie jak beton, szło czy marmur.

Akustyczne materiały przezierne przepuszczają światło przez co nie odcinają pomieszczenie od promienie słonecznych  ale także doskonale poprawiają właściwości akustyczne przestrzeni. Otrzymujemy więc rozwiązanie typu 2w1.

Takie rozwiązania  jak lobby hotelowe, sale w których zależy nam na pięknych widokach z okien oraz wszystkie te pomieszczenia gdzie chcemy zadbać o akustykę bez odcinania się od światła to idealne miejsca na zastosowanie przeziernych tekstyliów akustycznych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym w celu otrzymania szczegółów oferty.