Skontaktuj się z nami
Poznaj naszą ofertę profesjonalnych produktów tekstylnych.

Hotelowe podkłady higieniczne

Odpowiednie zaścielenie łóżka to nie tylko piękne i efektowne ułożenie pościeli, ale również zabezpieczenie materaca, zapewnienie czystości i poczucia bezpieczeństwa i komfortu odwiedzającym gościom. Bardzo pomocne jest w tym stosowanie podkładów higienicznych. Układane między materacem a prześcieradłem, pomagają izolować materac i wspierają działania pań pokojowych.

Ścielenie łóżka w pokoju hotelowym

Ścielenie łóżka w pokoju hotelowym łączy w sobie bardzo wiele elementów. Przede wszystkim, musi bardzo ładnie i efektownie wyglądać. Gość po wejściu do pokoju, powinien zobaczyć miejsce przygotowane do wypoczynku, ale jednocześnie zachęcające do tego, by się położyć. Temu służą specjalne sposoby i metody ścielenia łóżek i układania pościeli. Na tym jednakże nie koniec.

Łóżko, poza pięknym wyglądem i estetycznym ułożeniem pościeli, musi być też bardzo bezpieczne dla każdego gościa. Każdy zaś jest inny i jego ciało nieco inaczej reaguje w czasie snu. Niektórzy pocą się bardziej, inni mniej. Do hotelu przyjeżdżają też osoby zdrowe i lekko podziębione. Trudno przewidzieć, kto będzie w danym pokoju przebywał.

Materac hotelowy, który znajduje się na łóżku, jest zazwyczaj niezmieniany. Rzadko kiedy, gdy już rzeczywiście zachodzi taka potrzeba jest wymieniany na nowy, który będzie można ponownie przez kilka lat użytkować. Po każdym jednakże gościu nie jest on zmieniany. Samo prześcieradło jest zbyt cienkie i nie zabezpiecza materaca przed przenikającymi bakteriami i przedostającym się w głąb potem. Gdyby wyłącznie ono było stosowane, materace szybko straciły by swój wygląd i stały się siedliskiem bakterii.

By temu zapobiec, stosuje się w hotelach specjalne podkłady higieniczne. To narzuty, które rozkładane są bezpośrednio na materac, a na nie dopiero rozkłada się prześcieradło. W ten sposób prześcieradło nie ma bezpośredniego kontaktu z materacem, a co za tym idzie, bakterie również mają utrudniony dostęp do materaca.

Podkłady higieniczne dla hoteli

Polska Grupa Tekstylna wspierając działania klientów zabezpieczające ich gości, oferuje szeroki wybór wysokiej klasy podkładów higienicznych, które doskonale się sprawdzają, jako element izolacyjny. Wykonane są ze starannie dobieranych materiałów o precyzyjnie dobranej gramaturze, właśnie po to, by skutecznie i efektywnie mogły spełniać swoje funkcje i chronić materac.

Dbając o każdy szczegół oferowanych przez nas tekstyliów, dokładamy wszelkich starań, by podkłady były nie tylko skuteczne, ale również bardzo odporne, szczególnie na czyszczenie silnymi detergentami oraz na pranie w wysokich temperaturach i trwałe, by mogły służyć wielu gościom przez wiele lat. Oferowane przez nas podkłady cieszą się również atrakcyjnym wzornictwem. Zależy nam na tym, by hotele, które zaopatrują się u nas w hotelowe podkłady higieniczne, były doceniane za perfekcjonizm, pod każdą postacią.