5 rzeczy, które warto wiedzieć o pościeli hotelowej

Wizyta w hotelu kojarzy się gościom nie tylko z wyjazdami wakacyjnymi i zwiedzaniem ciekawych miejsc. To również świetna okazja, aby na własnej skórze poczuli oni komfort hotelowych tekstyliów – ich miękkość, zapach i nieskazitelną świeżość. W jaki sposób dbać o pościel hotelową, aby zawsze zachwycała gości? Odkryjemy przed Tobą nasze tajemnice.

Wady i zalety bawełnianej pościeli hotelowej

Profesjonalna pościel hotelowa to tzw. must have każdego obiektu oferującego noclegi. Jednym z materiałów, który często stosuje się do stworzenia pościeli jest bawełna. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest jego trwałość. Oczywiście wiele zależy od tego, w jaki sposób dbamy o tekstylia – czy regularnie je pierzemy i prasujemy. Nawet przy założeniu, że takie działania wykonujemy często, pościel bawełniana zachowuje dobrą kondycję przez długi czas. Kolejną zaletą jest to, ze wyroby bawełniane są przyjemne dla skóry – nie bez powodu to właśnie z tego materiału najczęściej produkuje się odzież. Warto wspomnieć również o tym, że do takiej pościel można stosować chlorowe środki wybielające. Dzięki temu bawełniana biała pościel hotelowa może zachwycać swoim świeżym wyglądem przez długi czas.

Decydując się na wyposażenie hotelu w pościel bawełnianą należy pamiętać o tym, że ten materiał posiada skłonność do obkurczania się. Na szczęście wystarczą proste zabiegi, które zapewnią takiej pościeli nieskazitelny wygląd – przed prasowaniem wystarczy ją rozciągnąć, a podczas samego prasowania warto dla ułatwienia procesu wykorzystać parę wodną lub spryskiwacz.

 

Wzornictwo i kolorystyka pościeli hotelowej

W wyścigu o popularność nadal bezsprzecznie króluje biel. Pościel w tym kolorze pasuje do każdego pomieszczenia, bez względu na jego wystrój. Dodatkowo biała pościel kojarzy kojarzy się z czystością i świeżością. Jednolity kolor tekstyliów to znaczne ułatwienie dla funkcjonowania hotelu – jeśli pojawi się jakikolwiek ubytek w wyposażeniu i konieczne będzie uzupełnienie zapasów pościeli, bez problemu znajdziemy białe poszwy lub prześcieradło, które idealnie pasować będzie do reszty. Z tego powodu często wybiera się również białe ręczniki hotelowe.

Jak prać pościel hotelową?

Odpowiedni dobór temperatury prania to nie tylko gwarancja czystości, ale również sposób na zachowanie tekstyliów w dobrej kondycji przez długi czas. Niestety wysoka temperatura sprawia, że tkanina szybciej się niszczy. Pościel bawełniana dobrze zniesie takie warunki, ale bawełny z domieszkami nie należy poddawać bardzo wysokim temperaturom. Aby uchronić pościel przed mechaceniem, warto przewrócić poszewki na lewą stronę. Dobrym pomysłem jest też zasunięcie suwaków/zapięcie guzików, co uchroni pościel przed splątaniem. Dodatkowo, ważne, aby nie przeładowywać pralki, bowiem pościel może zostać niedoprana.

Co ile zmieniać pościel hotelową?

Częste pranie pościeli, nie tylko po każdym z gości, ale również za każdym razem, gdy klient sobie tego zażyczy, to nieodzowny element działalności hotelu. Oczywiście to samo tyczy się ręczników hotelowych. Proces regularnego prania (niezależnie od tego, czy decydujemy się na pralnię w hotelu czy zewnętrznego usługodawcę) powinien zachodzić jak najbardziej sprawnie i bez zbędnych opóźnień.