Cenne wskazówki przy wyborze materaca do hotelu

Materac – nie tylko hotelowy, ale również ten wykorzystywany w domu – powinien być dopasowany, pod względem wielu czynników. Jakie cechy materaca, powinniśmy brać pod uwagę? Dlaczego wybór materaca jest trudnym zadaniem?

Ten wybór, nie może być podyktowany ceną ani podpowiedziami znajomych

Wybierając materace do hotelu, należy kierować się konkretnymi wyznacznikami. Materac, powinien być dostosowany do masy ciała i nawyków podczas snu. Ponadto, uwzględnić należy ewentualność alergii wśród klientów hotelu. Nie ulega więc wątpliwości, ze materace hotelowe, powinny spełniać optymalne warunki, aby zapewnić komfort każdemu użytkownikowi. Materace dostępne w niskich cenach, wypełnione pianką poliuretanową, nie dostosowują się odpowiednio do kształtu ciała. Okres ich użyteczności, zdecydowanie nie jest długotrwały – taki typ materaca, nie jest odporny na zniekształcenia. Jeżeli takiego materaca szybko nie wymienimy, możemy liczyć się z wystąpieniem uciążliwych dolegliwości bólowych. Twarde materace, wypełniane na przykład suszonymi algami, również nie są dobrym rozwiązaniem. Odpowiednią twardość materaca, należy uzyskać, dostosowując ją względem wagi ciała. Materac, wypełniony materiałami, o niskim stopniu elastyczności, nie zapewni odpowiedniego komfortu i wygody.

 

Jakościowy materac to gwarancja zdrowego, komfortowego snu

Materace, wykonane z dobrej jakości materiałów, zazwyczaj dostępne są w wyższej cenie. Ten aspekt, nie powinien nas zniechęcać. Jednorazowy zakup, posłuży nam wiele lat. Dotyczy to zwłaszcza materaców hotelowych, które powinny wykazywać się wyjątkową trwałością.

Jakie materace wyróżniamy?

  • materace lateksowe – charakteryzujące się właściwościami antybakteryjnymi i antygrzybicznymi materace, polecane dla osób z alergiami. Dodatkową zaletą materaców lateksowych jest trwałość, elastyczne dopasowanie do kształtu ciała oraz przewiewność;
  • materace sprężynowe – dobrze dopasowują się do kształtu ciała, pod warunkiem dużej ilości punktów podparcia;
  • materace piankowe – to trwałe materace, które dostosowują swój kształt, pod wpływem ciepła.

Materace hotelowe i szpitalne renomowanych firm

Aby materac dobrze spełniał swoją rolę i zachował jakość przez długi czas, powinien zostać wykonany skrupulatnie, z wykorzystaniem konkretnych technologii. Na przykład, materace sprężynowe, muszą charakteryzować się dużą ilością sprężyn, umieszczonych w specjalnych otworach (woreczkach). Materace, powinny być dobrane do potrzeb branży hotelarskiej i szpitalnej, również pod kątem ich wielkości.

Niezwykle istotnym warunkiem, jest zastosowanie jakościowych materiałów

W celu uzyskania odpowiednich właściwości, wypełnienie materaca lateksowego, powinno zawierać materiał na bazie kauczuku naturalnego oraz lateks syntetyczny. Z kolei materace piankowe, muszą być wykonane z wysokiej jakościowo pianki termoelastycznej. Warto więc, wybierać materace oferowane przez doświadczonych producentów.