Na co zwrócić uwagę przy wyborze ręczników hotelowych?

Jak wybrać ręczniki hotelowe29

Pobyt w hotelu powinien dostarczyć gościom jak najlepszych wrażeń, a ci oczekują obsługi na najwyższym poziomie i zwracają uwagę na detale. Duże znaczenie dla ogólnej opinii o hotelu mają ręczniki hotelowe. Dlaczego? Przedstawiamy poradnik o tym, jak wybrać ręczniki do hotelu, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów oraz wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości ręczniki do obiektów hotelowych.

Jakie cechy powinny wyróżniać dobrej klasy ręcznik hotelowy?

Nieskazitelna czystość i wygoda to niewątpliwe atuty, które budują pozytywną opinię gości o pobycie w hotelu. Nie chodzi jedynie o czystość wnętrz, ale rzeczy wymiennych, używanych przez ogół gości. Ręczniki to element wyposażenia, którego klienci rezerwujący pobyt w hotelu po prostu oczekują, gdyż dzięki temu mogą oszczędzić miejsce w swoim bagażu. Mając na uwadze fakt, że ręczniki są w ciągłym użyciu przez wiele osób, niektórzy mają pewne obawy co do higieny. Z tego powodu ręczniki dla hotelu powinny być prane niemal bez przerwy, zdecydowanie częściej niż ręczniki do użytku domowego, a zatem należy mieć na uwadze ich wytrzymałość na działanie wody, detergentów i wysokich temperatur.

Nie mniej istotna jest gramatura. Im cieńsze ręczniki, tym gorsza jakość i mniej estetyczny wygląd. Takie ręczniki wchłaniają mniej wody, co prawda zajmują mało miejsca i dość szybko wysychają. Do hoteli często wybierane są ręczniki o gramaturze 450-500, która zapewnia już optymalną jakość i miękkość. Luksusowe hotele decydują się na najgrubsze dostępne ręczniki, ponieważ są bardzo miękkie i wyglądają bardzo ekskluzywnie. Wśród materiałów króluje bawełna, jednak na uwagę zasługuje bawełna egipska, wyróżniająca się szczególnymi właściwościami ze względu na rodzaj przędzy bawełnianej. Ręczniki z bawełny egipskiej stają się miększe z każdym praniem. Przed wyborem ręczników należy sprawdzić skład surowcowy. Można zdecydować się na próbne zamówienie, by ocenić, czy warto zakupić większą ilość. Nie w sposób nie wspomnieć o kolorze. Biały kojarzony z elegancją, prostotą, a przede wszystkim nieskazitelną czystością wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Jak dbać o ręczniki hotelowe?

By zachować piękny wygląd ręczników na długo, przedłużyć ich żywotność należy przestrzegać kilku zasad. Mimo tego, że ręczniki hotelowe to tekstylia bardziej odporne od tradycyjnych ręczników, to nie bez znaczenia pozostaje ich właściwa pielęgnacja. Zatem jak prać ręczniki?

Kwestie higieny i bezpieczeństwa są najważniejsze, dlatego ręczniki, bez względu na to czy były używane, czy nie, należy prać w wysokich temperaturach. Ręczników z bawełny egipskiej nie należy prać ze środkami zmiękczającymi, do prania wszystkich bawełnianych ręczników nie zaleca się stosowania płynów do płukania, gdyż obniżają one właściwości higroskopijne. Zawsze warto przestrzegać instrukcji zamieszczonych na metce. Nie zawsze sprawdzą się proszki do prania, gdyż mogą się gorzej wypłukiwać i sprawiać, że ręczniki staną się szorstkie. 

Jakie ręczniki sprawdzą się w saunie i spa?

Spa i sauna to warunki szczególne. Warto wiedzieć, że ręczniki wykorzystywane w saunie powinny charakteryzować się oddychającym materiałem, który nie zaburzy systemu termoregulacji organizmu. Warto postawić na naturalne materiały, niezbyt ciężkie. Na Uwagę zasługują także ręczniki z włókien bambusa. Zapewniają one właściwości antybakteryjne i są bardzo dobrze chłonne. Podobne ręczniki warto wybrać jako ręczniki do spa.

Reklama dźwignią handlu – ręcznik z logo hotelowym!

Ręczniki to element, który warto wykorzystać jako wyróżniający markę hotelu. Goście docenią fakt, że ręcznik został wykonany wyłącznie dla tego hotelu, w którego usług korzystają. Ponadto logo hotelowe na ręczniku pozwoli na lepsze zapamiętanie nawet krótkiego pobytu. Obecnie można zamówić białe i kolorowe ręczniki z logo hotelu, co pozwala na wybór zgodny z preferencjami.